קורסי בחירה כיתות ה

"איך שיר נולד"? - גלית כפרי

שירים הם עולם שלם של רגשות. יצירת שיר חדש היא תהליך מרתק ואישי של היוצר, המכניס אותנו אל עולמו ומשתף אותנו בסיפור העומד מאחורי השיר ובתחושות המציפות אותו כאשר הוא מתפרסם והופך לנחלת הכלל. אם המוזיקה מעלה בכם חיוך, נוגעת בכם ומרגשת אתכם, הצטרפו לקורס שהוא כולו חווייה. יחד נשיר, נרקוד, נשחק, ניצור, ננתח ונשוחח על נושאים מעניינים הקרובים לעולמכם.

IMG_0007
IMG_0007

ספרים מספרים היסטוריה – ליה פישהוף

אם אי פעם ספר גרם לכם לרצות לחזור אחורה בזמן או ״להכנס״ לתוכו ולהצטרף לדמויות – הגעתם למקום הנכון. בקורס נקים את הספרים לתחייה בדרך מהנה ותיאטרלית. נהפוך ליוצרים, כותבים ואפילו שחקנים וכל זאת בעקבות הספר. אם חלמתם פעם להיות שחקנים יוצרים לדמיין איך זה לחיות בתקופה היסטורית אחרת, אתם אוהבים סיפורי מתח ואוהבים להציג, הקורס הזה נועד בשבילכם.

גבעתיים: אקטואלית כבר 100 שנה - רתם לוריא

האם ידעתם שהשם ג ב ע ת י י ם אינו עתיק? הוא לא מופיע במקורות ואין הוא נזכר גם בראשית ימי ההתיישבות היהודית החדשה בארץ-ישראל. רק בשנת 1942 ,שש שנים לפני הקמת מדינת ישראל, באו לעולם השם גבעתיים והרשות המוניציפלית הנושאת אותו. אין פירוש הדבר שזוהי שנת הולדתה של העיר גבעתיים. היא נולדה עשרים שנה קודם לכן. הצטרפו אלי לשנת 1922, נהפוך לעיתונאים וכתבי שטח נחקור את העיר בה אנו גדלים ומתחנכים. תגלו שסיפורה של גבעתיים שונה במידה רבה מערים אחרות בגוש דן .
משש יוצאת אחת …

IMG_0007
IMG_0007

פיתוח חשיבה חיובית באמצעות פתגמים – תמי אמרן

"דברים לא יקרו מעצמם – הם צריכים את עזרתך". בקורס נלמד סוגים שונים של פתגמים, אמרות כנף וציטוטים מתרבויות שונות. נבין, נעמיק ונשווה ביניהם ונלמד את המסר שכל פתגם מעביר לנו. את כל זאת נעשה דרך טקסטים, משחק תפקידים, המחזות, יצירת משחקים מקוריים משלנו וכתיבה חופשית.